Puit- ja kivimaja võrdlus

 Miks eelistada tehases valmistatud puitmaja?
Toome siin puitmaja eelised välja võrreldes kivimajaga:

 • Puitmajadel on palju eeliseid – puit on ehitusmaterjalina väga paindlik ja loob peaaegu piiramatud võimalused rajada sobivaid hooneid nii urbanistlikku- kui ka looduskeskkonda.
 • Puitmaja on keskkonnateadlikule inimesele, kes hindab soojust ja tervislikkust.
  Puit on looduslik, taastuv, naturaalne toode, mida on läbi aegade kasutatud ehituses. See on keskkonnasõbralik, tervislik, on tunduvalt väiksema süsiniku jalajäljega kui kivi või betoon. Puidust ehitusmaterjalide valmistamiseks kulutatakse ainult 175 kWh energiat m³ kohta, võrreldes telliste tootmise 877 kWh energiaga ühe m³ kohta.
 • Puitmaja elementidest on tunduvalt kiirem püstitada ja ehitada kui kivimaja. Aeg= raha. Mida kiiremini maja valmib, seda vähem kulu omanikule (elekter, vesi, prügi, valve, projektijuhtimine, kulud ehitusjärelvalvele, panga intressid jne). Keskmise maja püstitus on 3-5 päeva, mis on vähemalt 8-10 korda kiirem kui kivist maja karbi püstitamine.
  Elementmaja võimaldab ka kordades kiiremat "võtmed kätte" lahendust kui kivimaja.
 • Kvaliteet on tagatud - tehases, ideaalsetes tingimustes,kogenud koostajate poolt, toimub elementide tootmine pidevalt kontrollitud, kuivas keskkonnas, mis tagab parima ehituskvaliteedi. Ei ole niiskust ega vihma, mis kahjustaks ehitusmaterjale. Tallinna Tehnika Kõrgkooli uurimustes selgub, kuidas kivimajad kuivavad mitmeid aastaid, mis tõstab hallituse ja niiskuskahjustuse riski ning niisketes kivist piirete soojuskadu on suurem.
 • Puitmajas on tunduvalt vähem külmasildu kui kivimajas.
 • Puitkonstruktsioonid on kerged ehk nende transpordil ja montaažil paisatakse õhku tunduvalt vähem süsinikku kui raskete metall- ja betoonkonstruktsioonide puhul.
 • Tänu puitmaja kergusele võib vundamendi teha soodsamalt kui raskema kaaluga kivimaja oma. Lisaks võimaldab puitmaja kergem konstruktsioon ehitada maapinnale, kus kivimaja raskust kandva vundamendi maksumus oleks veel kõrgem.
 • Puitmaja seinad on üldiselt õhemad kui kivimaja omad sama soojaarvuga, mis tähendab suuremat siseruumi puitmajas sama suure ehituspinna puhul.
 • Puitelemendid ei ole standardstete mõõtudega, see võimaldab ehitada täiesti tellija soovide kohaselt.